leczenie presbiopii, korekcja starczowzroczności

Starczowzroczność – czy można ją skorygować?

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z normalnych procesów związanych bezpośrednio ze starością. Jej przejawem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co praktycznie ogranicza możliwość czytania książek, pisania, użycia komputera czy telefonu komórkowego, a także podejmowania szeregu codziennych czynności. Starczowzroczność jest rezultatem zachwiania zdolności oka do akomodacji albo jej całkowitej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek wywołuje to sporo komplikacji. Soczewki do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary progresywne są przeważnie drogie, a modele dwuogniskowe często nie są wygodne. Lepszym rozwiązaniem może być wobec tego wyeliminowanie presbiopii w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez przeszkód proste aktywności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od licznych przeszkód przy realizowaniu niezbędnych, najłatwiejszych czynności. Jednostki mający tę chorobę (należy zaakcentować, iż nieraz pierwsze objawy presbiopii manifestują się zaraz po 40 roku życia) mają trudności z czytaniem lub korzystaniem z urządzeń elektronicznych, jak również przemieszczaniem się komunikacją publiczną (problemy z korzystaniem z planów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania etykiety artykułu). Prócz tego, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieustająco pogłębia, a każde następujące dwa lata skutkują z reguły osłabieniem widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – usunięcie wady w trakcie jednego zabiegu

Poza korektą przy użyciu szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność zakładania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są również sposobem na to, by podczas jednego zabiegu zupełnie usunąć wadę w obu oczach.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: