Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Jeśli chcesz kupić aparat do terapii ultradźwiękowej, powinieneś odwiedzić tę stronę

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie 100 lat, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, wiązadeł, blizn oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie doskonałym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Post Author: