Modelowanie rogówki laserem – o metodach korekcji wad wzroku

Modelowanie rogówki laserem – o metodach korekcji wad wzroku

Pokaźna porcja informacji o femtoLasik Kraków. Sprawdź koniecznie!

Laserowa korekta wzroku to obecnie standardowa metoda korekcji astygmatyzmu, presbiopii, myopii oraz hyperopii, jednakże niewiele osób ma świadomość, iż zabiegi te są wykonywane przy pomocy różnych technik.

Metoda FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna technika korekcji wzroku

Zabieg FemtoLASIK (często nazywany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, pod każdym względem bezpieczna, a przy tym bezbolesna technika korekcji takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii) i w niektórych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – wykwalifikowany lekarz optometrysta może zakończyć go w blisko 15 minut. Zaletą tej metody jest to, iż pacjent niesłychanie szybko odzyskuje ostrość wzroku – praktycznie w przeciągu doby od zabiegu może podjąć na nowo swoje powszednie czynności. Zabieg realizowany w dwóch fazach i w przeciwieństwie do innej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą mechanicznego ostrza. W metodzie FemtoLASIK najpierw przy pomocy lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości ok 0,1 mm, a w kolejnym etapie następuje kształtowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

Pewną odmianą metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest indywidualna dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu wykonuje się mapę rogówki i na jej bazie rozplanowuje się wszystkie ruchy lasera. Ten rodzaj zabiegu wykonuje się u pacjentów z hyperopią oraz astygmatyzmem, których układ optyczny cechuje się nietypowym kształtem.

Metody LASEK oraz EBK

Inne sposoby korekty wad wzroku to przykładowo:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z rozmaitych względów nie da się użyć zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki zdejmowany jest nie laserem, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej ściąga się z rogówki nabłonek (odbudowuje się on później naturalnie), a w następnym kroku modeluje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednakże zastosować wyłącznie do korekty nieznacznych wad wzroku.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Post Author: