Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Więcej szczegółów o magnetoterapia aparaty

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia likwiduje również obrzęki, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy też modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Post Author: