Jak oczyścić powietrze w domu – jonizator powietrza

Jak oczyścić powietrze w domu – jonizator powietrza

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości nadają jony ujemne powstające się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i środowisko, tłumią przykre zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w wyniku wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większość z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak telewizory, laptopy czy drukarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć świeżą i czystą atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja stosowana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać dym papierosowy, szkodliwe wirusy i drobnoustroje czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i oddychać pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, instytucjach publicznych, biurach czy szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.

Post Author: