Skieruj się na https://tinyurl.com/y2z5f4bh, aby znaleźć informacje dotyczące diagnostyki raka piersi
Nowotwór gruczołu piersiowego jest chorobą, która co roku dotyka ponad milion kobiet na całym świecie. W znacznym procencie kazusów ten złośliwy nowotwór identyfikowany jest za późno, co wielokrotnie potęguje ryzyko przerzutów na pozostałe narządy (m.in. układ kostnyczy wątrobę), a także zgonu. Mimo, iż od dziesięcioleci organizowanych jest wiele kampanii mających na celu komunikowanie o konieczności cyklicznych badań prowadzących do wczesnego zdiagnozowania raka piersi, nadal na tę chorobę umiera każdego roku setki tysięcy kobiet, ale także mężczyzn.
Gęste piersi a problemy z wczesnym diagnozowaniem raka piersi
Tak zwane gęste piersi są jednym z powodów problemów z rozpoznaniem nowotworu piersi na początkowym etapie. Cechują się one tym, iż znajduje się w nich o wiele więcej gruczołów mlecznych od tkanki tłuszczowej. Zauważenie guzków w gęstych piersiach jest dużo bardziej skomplikowane – zmiany w tkance są praktycznie niedostrzegalne, gdyż zarówno guzzmiany nowotworowe, jak i gruczoły, oznakowane są na rezultatach badań mammograficznych białym kolorem. Zmiany ciężko również poczuć w badaniu dotykiem. Statystyki są więc bezwzględne – kobiety mające gęste piersi są wielokrotnie bardziej zagrożone rozwojem raka piersi, a sam guz nowotworowy wykrywany jest u nich w wielu przypadkach w późnym stadium rozwoju, co poważnie obniża szanse efektywnej terapii.
Urządzenie diagnostyczne AILIS przyczyni się do szybszego i tańszego diagnozowania raka piersi
Rodzimy start-up medyczno-technologiczny AILIS opracował urządzenie diagnozujące zmiany nowotworowe – nawet te drobne – u kobiet mających gęste piersi. System badania tkanek piersi wykorzystany w urządzeniu AILIS bazuje na technologii POD, czyli Parametrycznego Obrazowania Dynamicznego. Dzięki obrazowaniu układu naczyń krwionośnych i wczesnemu rozpoznaniu procesu tworzenia się naczyń włosowatych, posiada ona wysoki potencjał wczesnego diagnozowania raka piersi. Badanie z wykorzystaniem tego urządzenia trwa raptem kilka minut i przebiega bezdotykowo, bez udziału osób postronnych, co gwarantuje kobietom pełny komfort. W rozwiązaniu proponowanym przez AILIS rezultaty badania analizuje AI. Lekarz r analizuje wyłącznie przypadki, w których rozpoznano duże prawdopodobieństwo rozwoju nowotworu. Wprowadzenie na rynek systemu zaprojektowanego przez zespół AILIS w nieodległej przyszłości przyczyni się do szybszego oraz tańszego diagnozowania raka piersi.
Adres:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków