Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Polacy powoli przekonują się, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny pojazdów, roztocza, dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 czy wirusy i bakterie. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Obecnie najodpowiedniejszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować sadzę, pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne i proste w użyciu.

Post Author: