Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Kup podłogi panelowe na www.balticwood.pl

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odczekać dwie doby – dzięki temu wyparuje z nich zbędna woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Dylatacje – daj panelom podłogowym pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w domu. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: