Fotele do biura kupuj rozważnie – nie szkodź swoim plecom!

Fotele do biura kupuj rozważnie – nie szkodź swoim plecom!

Po wielu godzinach spędzonym przed komputerem mogą nam dokuczać bóle pleców. Bardzo istotne rzecz jasna będą ćwiczenia, jednak także to nie pomoże, jeśli przed biurkiem siedzimy na niezbyt komfortowym krześle. Dlatego nie powinniśmy oszczędzać na fotelach biurowych – dają wszak pewność tego, iż plecy nie będą zmęczone. Fotele biurkowe rzutują także na nastrój pracowników – ich odpowiednie dobranie skutkuje zwiększoną efektywnością i podniesieniem kreatywności załogi. Jak jednak wybierać fotele do biura? Czym może grozić zły wybór takich foteli?

Fotele do pracy przy komputerze – kluczowa jest swoboda regulacji

W dużych biurach kluczowa będzie możliwość regulacji ułożenia podłokietników, siedziska oraz zagłówka foteli przeznaczonych do pracy przy biurku. Powinno się bowiem mieć na uwadze, że będą z nich korzystać pracownicy o najróżniejszych gabarytach – niżsi mogą skarżyć się na ból kończyn dolnych z powodu zgięcia kolan pod niewłaściwym kątem, wyżsi natomiast na ból pleców po dniu pracy na fotelach z źle wyprofilowanym oparciem. Ważna jest dodatkowo równowaga danego fotela do biurka. Zagwarantuje ją właściwa budowa podstawy – szczególnie taka z pięcioma ramionami. W czasie przesiadywania przy komputerze pomocne będą też podłokietniki, które zdecydowanie ułatwią obsługę klawiatury, choć są osoby, wolące fotele komputerowe bez nich. Z ekonomicznego punktu widzenia warto zdecydować się na fotele, do których bez komplikacji można kupić nowe kółka będące najszybciej psującym się ich elementem.

Przed czym chronią dobre fotele do komputera?

Najczęstszymi dolegliwościami biorącymi się z niewłaściwej pozycji ciała podczas siedzenia przy komputerze będą przede wszystkim bóle pleców – zarówno na odcinku lędźwiowym, jak i w okolicach łopatek. Warto poza tym nadmienić, iż schorzenia mogą dotyczyć też dłoni – szczególnie przy braku lub niewłaściwej wysokości podłokietników. Pamiętajmy także, że nawet dobrze wybrany fotel nie zagwarantuje jego użytkownikowi zachowania dobrego samopoczucia – pracę przy biurku trzeba regularnie przerywać na krótkie ćwiczenia.

Post Author: