Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Chcesz poznać fajne miejsca w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o planowanych eventach sportowych czy kulturalnych oraz godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – przydatne informacje oraz wirtualne spacery

Aby pokazać przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o wystawach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka wyszukają zabytki i muzea, kempingi, motele i hotele oraz Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Co ciekawe, dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi piękno parków krajobrazowych i narodowych, zamek na Wawelu czy regiony agroturystyczne.

Proste rozmówki i spis konsulatów – ważne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe ciekawe miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale też w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Post Author: