Filtry powietrza uniwersalne i o wysokiej przepustowości

Filtry powietrza uniwersalne i o wysokiej przepustowości

Znajdź filtr minipleat na marss.pl

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też wciąż poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie ważne (np. w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Filtry dokładne typu minipleat do powszedniego zastosowania

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach montowanych w domach, biurowcach lub urzędach wspaniale sprawdzą się filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak roztocza, włókna bądź spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale też na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę, która charakteryzuje się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 występują w wielu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy zachować wyśrubowane normy czystości

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a solidna konstrukcja, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia sprawną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Takie filtry montowane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe standardy czystości powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych przemysłu elektronicznej.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Post Author: