Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Usuwanie wirusów z WordPressa - usługa na miarę waszych potrzeb.

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym CMS-em, że ilość sklepów i stron tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony, niezbędne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek?

Strona internetowa wysyła niechcianą pocztę? Logowanie jest niemożliwe? Informacje na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją odnośniki do nieznanych Ci adresów? To tylko kilka z popularnych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich przypadkach potrzebne jest ekspresowa reakcja, żeby usunąć powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa zazwyczaj przekracza wiedzę osób, które na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerskich warto powierzyć specjalistom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Eksperci zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają skrupulatne sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki wp-config i htaccess. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeżeli długotrwała infekcja była powodem włączenia strony do listy zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć także niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Regularne aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie wtyczek jest niesłychanie istotne, gdyż likwidacja wszystkich skutków zawirusowania nie gwarantuje, iż taki przypadek nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Post Author: