Sztuka na prywatnych posesjach i w przestrzeni miejskiej – rzeźba do ogrodu

Sztuka na prywatnych posesjach i w przestrzeni miejskiej – rzeźba do ogrodu

Rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w przestrzeni miejskiej. W jakiej technice się je sporządza? Kto z reguły kupuje fontanny w formie dekoracyjnej figury oraz rzeźby do ogrodu?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – niesztampowa metoda dopełnienia przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykanym sposobem na aranżację terenów municypalnych oraz prywatnych ogrodów. Obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane poprzez odlew, których forma jest opracowana na podstawie preferencji zamawiającego, jego predyspozycji, a także wielkości ogrodu. Na rozległych powierzchniach wspaniale sprawdzą się większe, monumentalne figury, które oczarowują swoim majestatycznym charakterem. W mniejszych ogrodach rekomenduje się natomiast zastosowanie niedużych rzeźb. Klienci mogą wybierać między pomnikami w stylu minimal lub wręcz na odwrót – zdecydować się na barokowe zdobienia. Wybór właściwej rzeźby powinien być uzależniony od charakteru ogrodu oraz tego, jaki skutek pragniemy finalnie osiągnąć. Sporym zainteresowaniem cieszą się także niecodzienne rzeźby pełniące funkcję użytkową, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te są świetną formą dekoracji przestrzeni.

Dla kogo nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest kupowana przez podmioty wszelkiego typu. Rewelacyjnie komponuje się na skwerach, miejskich ogrodach, lasach, może także być ozdobą terenu przy uniwersytecie, galerii sztuki, urzędzie, hotelu czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają również klienci indywidualni, którzy chcą nadać swojemu ogrodowi niecodzienny klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która zaakcentuje nowoczesny charakter ogrodu lub zdecydować się na figurę stylizowaną na antyk. Modne stają się też majestatyczne rzeźby w stylu orientalnym, które będą perfekcyjnym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu azjatyckim.

Post Author: