Rzeźba na zamówienie – postaw ją w ogrodzie lub w mieszkaniu

Rzeźba na zamówienie – postaw ją w ogrodzie lub w mieszkaniu

Rzeźba jest jedną z pierwotnych metod ekspresji artystycznej. Pierwsze jej formy zaistniały już wiele tysięcy lat temu i nieustannie towarzyszą ludziom w przeróżnych dziedzinach naszej egzystencji. Widzimy je zazwyczaj tam, gdzie dążymy do kontaktu ze sztuką – w kościołach, na wystawach i w muzeach, ale również w miejscach ogólnodostępnych: na rynkach i ulicach, w budynkach firm, a nawet w galeriach handlowych. Wszechobecność rzeźb w życiu jest na tyle znaczna, że nie całkiem uzmysławiamy sobie, iż dzieła tworzone dłońmi rzeźbiarzy napotykamy właściwie codziennie. W naszym artykule przytoczymy parę przykładów potwierdzających wspomniane wyżej stwierdzenie.

Metalowe rzeźby w miejscach użyteczności publicznej

Dzieła rzeźbiarzy, również gdy przedstawiają wysokie wartości estetyczne oraz artystyczne, notorycznie są przez publiczność traktowane jako tło – w przestrzeni publicznej (choć nie tylko) są bowiem obecne dosłownie na każdym kroku. Liczne pomniki, jak również rzeźby ustawiane w przydomowych ogrodach, na ulicach bądź w parkach, obecne są wszak w zdecydowanej większości krajowych miast. Ponad to nierzadko można spotkać je również w licznych budowlach. Pełnią funkcję dekoracyjną między innymi w biurach, szkołach czy pozostałych gmachach użyteczności publicznej

Metalowe rzeźby. W jakich sytuacjach warto je zamówić?

Podane wyżej przykłady to przede wszystkim potężne, nieruchome prace. Jednakże stanowi to mniejszą część wszystkich rzeźb obecnych w naszym powszednim życiu. Istotna większość z nich to jednak małe prace, przeznaczone wyłącznie do prywatnego użytku – to przykładowo nagrody na zwycięzców turniejów, popiersia wykonywane na zlecenie bądź statuetki. Organizatorzy wszelkiego typu turniejów sportowych czy gal mają stosunkowo proste zadanie, ponieważ zakup rzeźby na zamówienie (figur z brązu czy innych stopów) nie generuje wysokich kosztów, a ich przygotowanie należy po prostu zlecić doświadczonemu rzeźbiarzowi.

Post Author: