Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz też mają sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, które typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega leczenie?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże skrócenie okresu gojenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, a od razu po operacji – unikać papierosów, bardzo ciepłych potraw oraz alkoholu. Ważne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort oraz opuchliznę.

Implantologia – jak znaleźć specjalistę

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość życia chorych – z tego względu tak ważne okazuje się to, żeby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek i problemów zdrowotnych? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym stażem oraz korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne informacje.

Post Author: