odbiór starych mebli, utylizacja starych mebli Kraków

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których z przeróżnych przyczyn nie potrafimy się pozbyć. Żeby nie zajmowały miejsca w domu, przeważnie chowamy je do piwnicy, na strych albo do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednak w tym, iż po pewnym czasie także w tych schowkach robi się na tyle ciasno, że normalne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to popycha wielu z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, by uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy nabywamy zapuszczony dom bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z domu, poddasza i piwnicy.

Odbiór starych mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak stare meble, połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne czy fragmenty ram okien nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na odpady zmieszane. Chcąc je wyrzucić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce na ogół raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zadba ona też o legalny recykling zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu piwnicy, poddasza względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Stare meble, jeżeli będą oddane do PSZOK-u lub podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub być spopielone. Po rozebraniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów według tworzywa, z którego były wykonane, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wykonane, opiera się najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do wyrobu nowych biurek, stołów lub regałów.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Post Author: