Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Co warto wiedzieć o WP security?

WordPress, stworzony głównie jako oprogramowanie blogowe, błyskawicznie stał się jednym z powszechnie wykorzystywanych systemów zarządzania treścią. Ponieważ jest szybki oraz łatwo można opanować podstawy jego obsługi, stosuje się go w tej chwili do projektowania wymyślnych stron firmowych oraz sklepów e-commerce. Aczkolwiek ten system zarządzania treścią bywa przyczyną kłopotliwych sytuacji, dlatego ważną i przydatną usługą staje się utrzymanie WordPressa.

Opieka nad stroną WordPress – nie lekceważ cyklicznej instalacji kolejnych edycji CMS

Utrzymywanie strony internetowej na aktualnej edycji systemu zarządzania treścią jest bezspornie podstawą jej bezpieczeństwa. Niejednokrotnie jednakże firmy po zaprojektowaniu strony lekceważą regularną instalację najnowszych edycji CMS-a bądź aktualizacji używanych dodatków, przez co wystawiają witrynę na zainfekowanie przez wirusymalware czy cyberataki. Oprócz tego, mimo iż WordPress jest bardzo prostym CMS-em, jego aktualizacja może skutkować niezamierzonymi problemami z prawidłowym funkcjonowaniem strony czy sklepu. Tym samym istotne jest, by działanie to przeprowadzała zawsze osoba obeznana z WordPressem, a jeżeli nie mamy w firmie działu informatycznego, zaleca się zlecić aktualizację WordPressa niezależnemu znawcy.

Aktualizowanie WordPressa – oferta dla freelancerów i dużych i małych firm

Usługa aktualizowania WordPressa to oferta adresowana zwłaszcza do klientów biznesowych, zarówno małych jak i większych firm, którym zależy na poprawnym i trwałym działaniu ich strony oraz zabezpieczeniu jej baz danych i zasobów. Usługa ta pomocna jest również freelancerom i blogerom posiadającym prywatne strony internetowe. W podstawowym pakiecie oferty znajduje się usuwanie następstw infekcji, przeprowadzenie aktualizacji CMS-a oraz pomoc w sporządzeniu kopii zapasowych. W pakietach rozszerzonych oferowane są też rozmaitego rodzaju monitoringi (m.in. zmian wtyczek, logowań użytkowników i zmian zawartości).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Post Author: