Mikropigmentacja skóry głowy ukryje skutki wypadania włosów

Mikropigmentacja skóry głowy ukryje skutki wypadania włosów

Szukasz więcej informacji dotyczących mikropigmentacji skóry głowy? Zajrzyj na https://tinyurl.com/y3e4lows

Łysienie jest skutkiem szeregu czynników i może dotyczyć rozmaitych sfer ciała. Aczkolwiek jeśli wypadanie włosów dotyka skóry głowy, a więc miejsca które cały czas jest widoczne i które ciężko ukryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to źle wpłynąć na samopoczucie i spowodować niską samoocenę.

Zdrowotne i behawioralne powody wypadania włosów

Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich na ogół sto sztuk i jest to liczba, na którą zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Sporo czynników może natomiast znacznie przyspieszyć proces utraty włosów. Łysieniema podłoże medyczne, jak np. łysienie plackowate lub androgenowe, jakkolwiek równie powszechnym czynnikiem jego intensyfikacji są nasze własne zachowania. Wypadanie włosów może być efektem nieodpowiedniej diety, niepoprawnie lub zbyt często przeprowadzanego rozjaśniania lub farbowania włosów, a także nieodpowiednia ich pielęgnacja. Widoczne oddziaływanie na nasze włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z różnorodnych powodów. Stres wywołuje psychogenne łysienie, a w licznych sytuacjach doprowadza wręcz do tego, że osoba nieświadomie sama wyrywa kępki włosów z brody lub głowy i w rezultacie trwale uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy tuszuje efekty wypadania włosów

Odtworzenie włosów po pełnym ich wypadnięciu, jak również leczenie przerzedzonych włosów są możliwe za sprawą ich przeszczepowi. Zabieg ten niestety wiąże się w wysokimi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Ale jest alternatywa – „tatuaż” włosów, który z biegiem lat zdobywa coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na maskowaniu efektów łysienia poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry głowy pigmentu, który wygląda jak odrośnięte włosy. W ten sposób przy przerzedzonych włosach uzyskuje się efekt bujniejszej fryzury, natomiast na całkiem łysej skórze głowy – efekt bardzo krótkiej fryzury. Fakt, iż skóra jest zabarwiona jest zasadniczo niewidoczny i da się to wykryć tylko jeśli bezpośrednio dotknie się skóry. Trzeba podkreślić, że mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Natomiast barwnik wraz z regeneracją skóry sukcesywnie blaknie i zwykle po roku potrzebne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]

Post Author: