Kiedy zdecydować się na sesje coachingowe?

Kiedy zdecydować się na sesje coachingowe?

Coaching Kraków - na tej stronie znajdziesz więcej informacji o najkorzystniejszej ofercie

Kompletne spożytkowanie własnych możliwości może być problematycznie. Czasami przyczyną trudności bywają kwestie psychologiczne, kiedy indziej zwyczajnie brak nam motywacji. Niezależnie od powodu, tego typu problemy bywają bardzo dokuczliwe i praktycznie uniemożliwiają rozwój zawodowy czy osobisty. Co najgorsze, przezwyciężenie ich na własną rękę jest w szeregu przypadków jest niewykonalne lub co najmniej wyjątkowo trudne. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia zawodowców. Tym bardziej, iż metody stosowane obecnie przez coachów w szeregu kazusów okazują się bardzo skutecznym narzędziem w usunięciu ograniczeń stojących na drodze do zdobycia wybranych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie kwestie analizuje coach?

Praca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. By pojawiły się zakładane efekty, na wstępie istotne jest z całą pewnością ukształtowanie szczególnego rodzaju zrozumienia i dwustronnego zaufania. W ciągu początkowych spotkań – które mogą być prowadzone za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów internetowych lub przez telefon – coach pozna również cechy charakteru, umiejętności i cele swojego klienta, a także ustali z nim strategię działania. W toku współpracy zwykle przeprowadza się kilka sesji coachingowych, trwających 90 minut. Ostatnie spotkanie to natomiast okazja do ewaluacji działań i wypróbowania, jak klient będzie sobie radził z konkretnymi trudnościami w pojedynkę. To, które kwestie będą analizowane podczas sesji coachingowych jest zależne od priorytetów klienta – może to być podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia albo zwiększenie jego wydajności.

Coaching – poszerz swoje kwalifikacje personalne lub zawodowe

Na coaching można zdecydować się w rozmaitych przypadkach. Jedną z najpoważniejszych pobudek przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest pragnienie kompletnego wykorzystania własnego potencjału w celu rozwinięcia kwalifikacji personalnych albo zawodowych. Coach psycholog może też w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, m.in. ucząc, jak oswajać obawy oraz pogłębiając stopień satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Post Author: