Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Korzystna oferta przyjęć komunijnych w Krakowie znajduje się tu.

Impreza komunijna jest dla pociechy tak samo ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, gdyż to na ogół pierwsza faktycznie duża zabawa dla rodziny, na której dziecko wie, że cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Wobec tego rodzice starają się, aby ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Znaleźć lokal na komunię czy wyprawić imprezę w mieszkaniu?

Już przed etapem rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy ugoszczą gości w swoim domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie sali. Goszczenie zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wtedy, jeśli organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże eventy rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy prawie setka gości, z tej przyczyny przeważnie odbywają się w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli pragniemy zabukować najlepszy lokal, warto rozpocząć poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie ustalona data komunii. W okresie komunijnym znacznym problemem może być również znalezienie dobrej firmy cateringowej, dlatego warto wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu dań na komunię. Ważne jest również to, żeby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, żeby transport wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny i wygodny.

Organizacja komunii – wynajmij fotografa i animatora

Nie zapomnij wynająć fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak następującą później zabawę gości. Zwyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna zatem wyróżniać się prześlicznymi, schludnymi wnętrzami. Kolejną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora grupa, polecamy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci ciekawymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne kupią prezenty dla dziecka. Rodzice przeważnie zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można napisać, że nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, np. zabawki-pistolety czy drogą biżuterię.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Post Author: