Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną powłokę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na to, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do przechowywania sporych ilości ukończonych już środków. Wymienione wcześniej cechy sprawiają, że zbiorniki stalowe są również idealnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często stosowane w różnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W browarach, gorzelniach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na tego rodzaju zasobnikach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości bakteriami bądź dzikimi drożdżami.

Post Author: