Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Badania kierowców Bielsko Biała - dowiedz się więcej o tych usługach.

Na bezpieczeństwo na szosach w szczególnym stopniu rzutują umiejętności obsługujących poruszające się po nich auta. Naprawdę istotne okazuje się to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz busów. W ich przypadku istotne są tak kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychologiczne. Z tego względu przedstawiciele takich zawodów w myśl prawa powinni we właściwym terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto zatem powiedzieć na ich temat parę słów. Jak często muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Badania psychotechniczne kierowców – na czym się opierają?

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy jednak specjalistów, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – powinni bowiem przeprowadzać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który najpierw przeprowadza badania charakterologiczne. Mają one formę rozmowy z badanym, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w skrajnych sytuacjach. Następna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie przeprowadzane są badania na specjalnych urządzeniach, w czasie których sprawdzana jest percepcja prędkości, podzielność uwagi umiejętność szybkiego reagowania i dostrzeganie w ciemności.

Badania psychotechniczne kierowców – o czym nie zapominać?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę ze specjalistą, który w jej trakcie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, powinniśmy pamiętać, że nie dla każdego ich efekty będą pozytywne. Szanse na szczęśliwe zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy jednak nieco zwiększyć. Jak? W sieci znajdziemy liczne opisy działania urządzeń, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by wcześniej sprawdzić, jak one funkcjonują.

Adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Post Author: