Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Sprzątanie strychu bądź piwnicy, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeśli nie mamy możliwości przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. Zimą to także najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, parkingów, dróg wewnętrznych czy trawników.

Post Author: