Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

Catering świąteczny Katowice - więcej szczegółów o tej usłudze.

Koniec grudnia to okres, który spędza się przede wszystkim z najbliższymi, ale spotkania świąteczne urządzane są również w firmach. Nieraz pracownicy firmy przygotowują je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie przyrządzone smakołyki, jednakże w większych zakładach pracy ten model działania nie zawsze jest skuteczny. By zatem pomóc sobie przy planowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych w niewielkim gronie, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Żurek, ryby, krokiety z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole musi być podanych jak najwięcej standardowych świątecznych potraw. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupki filet z karpia albo łososia, a także zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach także zupa grzybowa. Nie może zabraknąć też uszek z grzybami i kapustą, które zwykle spożywane są wespół z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez chłodnych przekąsek, między innymi bez sałatki jarzynowej albo śledzia w śmietanie. Warto również zadbać o smakowity akcent na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy kutię z rodzynkami, makowiec albo lekki sernik.

Jak zamawiać catering świąteczny?

Za planowanie Bożego Narodzenia w firmie warto zabrać się z pewnym wyprzedzeniem. Należy uzgodnić dzień spotkania oraz porównać go z planem urlopów zespołu. Umożliwia to precyzyjne obliczenie prawdopodobnej liczby uczestników uroczystości, a w rezultacie pomoże zamówić trafną liczbę porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wespół dobrać te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Ważne jest także to, aby mieć wiedzę czy któryś z pracowników cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w cieście, czy też są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla tych osób należy zamówić potrawy zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, lecz nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Post Author: