Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Kup szalunki tracone na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, zwane również deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Głównie używa się ich podczas wylewania murów betonowych – wtenczas są one niezbędne do tego, żeby nadać im odpowiedni kształt i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się też podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie przelotów na okna, bramy i drzwi. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jak inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki ze sklejki, metalu lub drewna

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z drewnianych desek bądź grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, która po rozmontowaniu może być użyta powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – większość inwestorów oraz wykonawców wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do błyskawicznego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki produkuje się ze sklejki, metalu bądź drewna, a także zestawiać dwa a nawet trzy surowce. Zwykle jednak wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a strukturę spajają głowice ze aluminium bądź stali, łączniki, narożniki i belki.

Wynajęcie szalunków – kiedy warto?

Podmioty na co dzień parające się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów, którzy zamierzają planujących postawić jeden obiekt i brygad, które zazwyczaj oferują odmienne usługi. Kupno wszystkich elementów koniecznych do złożenia szalunku nie byłoby rentowne . Dużo lepszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: