Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

Zobacz, gdzie zamówić podpory szalunkowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je wykorzystuje? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także części produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się wysoką jakością, prekursorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: