Masz dom? Rozważ montaż pergoli tarasowej

Masz dom? Rozważ montaż pergoli tarasowej

Szukasz pergoli tarasowej w Warszawie? Sprawdź https://www.centrumpergoli.pl.

Masz własny dom z dużym ogrodem i chcesz wydajnie zaplanować tę przestrzeń, aby stała się maksymalnie funkcjonalna? Pragniesz przebywać jak najwięcej godzin na wolnym powietrzu, nie tylko w słoneczne dni? Propozycją dla Ciebie jest zakup zadaszenia tarasowego bądź wolno stojącej pergoli ogrodowej, dzięki którym możesz cieszyć się takim wypoczynkiem niezależnie od warunków atmosferycznych.

Zadaszenie tarasowe – duże możliwości dopasowania koloru poszycia i rozmiaru

Pergole mogą być zabudową stałą bądź mobilną, a więc składaną i rozkładaną w zależności od potrzeb, jakkolwiek właściciele domów na ogół wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zamontowana do ściany budynku formuje zadaszony taras, co częstokroć wyraźnie rozszerza powierzchnię użytkową domu. Pergola tarasowa chroni lokatorów oraz umieszczone pod nią meble przed deszczem oraz promieniami słońca. Sporo oferowanych na rynku projektów pergoli da się zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako oddzielny element zintegrowany z przestrzenią ogrodu. Trzeba nadmienić, iż niektóre modele zadaszenia tarasowego można zamontować również we wnęce pomiędzy dwoma murami. Dzisiaj pergole tarasowe wykonywane są z solidnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia w pełni drewniane to już rzadkość.

Nowoczesne projekty zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają bardzo duże możliwości dopasowania ich pod względem koloru i rodzaju poszycia oraz rozmiaru. Osoby nadzwyczaj wymagające bez problemu znajdą również zadaszenia wyposażone w liczne udogodnienia, np. oświetlenie LED, wydajne systemy odprowadzania wody opadowej, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, chociaż nadal oferowane są modele sterowane ręcznie.

Jaki wybrać rodzaj dachu pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Ci, którzy postanowili o kupnie pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – materiałowe lub lamelowe. W drugiej opcji zadaszenie uformowane jest z lameli, czyli “piór” działających zupełnie jak żaluzje. Można zmieniać kąt nachylenia lameli, dostosowując tym samym natężenie promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie albo całkowicie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (zwykle jest to wodoodporna i trwała tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Zadaszenie można całkowicie otworzyć lub zamknąć, ewentualnie zostawić je po części odsłonięte. Każda z tych opcji doskonale działają, toteż wybór któregoś z tych rozwiązania zależy już tylko od upodobań zamawiającego i jego osobistych potrzeb.

Adres:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]

Post Author: