Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Jeśli szukasz sklejki Peri, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednak zazwyczaj używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z litego drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego obecnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Spółki budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: