Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Chcesz nabyć kontener na odpady? Wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, zdemontowane elementy drzwi i okien, jak również gruz, złom – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: