Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Chcesz zamówić domy drewniane Kraków? Sprawdź domygoralskie.com.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z cegły kształtem przypominające zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach drewnianych nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki budynek ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla chorych na astmę, alergików oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Post Author: