Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Dowiedz się, gdzie zamówić dźwigary

Szalunki to konstrukcje potrzebne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z kompozytu oraz przygotowanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też potrzebne przy budowie stropów – wtedy ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sklepienie nie zapada się kilka minut po wylaniu i może zestalić. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Skutkiem tego jego istotnym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji i typ wykorzystanych do tego materiałów. Powinny one być rzetelnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, sosna, olcha i buk. Bardzo istotne jest także właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed negatywnym wpływem wilgoci, klejów i pozostałych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno i składowanie generuje jednakże pewne koszty. Na szczęście firmy, które okazjonalnie przyjmują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych części szalunków.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: