Powiększanie ust  i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Potrzebujesz więcej informacji o wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym? Wejdź na revitae.com.pl

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od lat używany jest do produkcji kosmetyków oraz w najróżniejszych zabiegach medycznych. Związek ten ma wiąże znaczne ilości H2O, z tej przyczyny dodawany jest często do peelingów bądź kremów nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach zwierząt i ludzi, więc niesłychanie rzadko bywa powodem reakcji alergicznej. W medycynie estetycznej natomiast ten związek wykorzystywany jest na ogół do powiększania ust, wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich), jak równieżkształtowania owalu twarzy.

Wypełnianie zmarszczek – efekty zabiegu widoczne nawet przez dwa lata

Intencją ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest nie tylko przyciągnięcie do skóry H2O (cząsteczka kwasu jest w stanie związać około 250-ciu cząsteczek H2O!), ale też stymulację komórek tkanki łącznej do wyzwalania większych ilości kolagenu i w efekcie spowodowanie, że skóra znowu stanie się sprężysta. Najpopularniejszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, głównie tych pojawiających się w okolicy nosa i ust (tzw. bruzd nosowo-wargowych), bruzd na brodzie i przy oczach lub poziomych zmarszczek na czole. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co sprawia, że bruzda po kilku minutach staje się niezauważalna. Do zabiegów wypełniających stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a zatem zdecydowanie trwalszy. Utrzymuje się w tkance dłużej, z tej przyczyny efekty zabiegu są dostrzegalne nawet do 2 lat.

Powiększanie ust – powszechny zabieg z użyciem kwasem hialuronowym

Oprócz wypełnienia zmarszczek oraz modelowania twarzy, standardowym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadzanym w gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego zazwyczaj osoby niezadowolone z objętości i konturu ust bądź których usta są niesymetryczne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa najczęściej mniej więcej 30 minut, wykonuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w określone miejsca ust przy pomocy kaniuli, innymi słowy “tępej igły”. Prawidłowo zrealizowany zabieg przynosi efekt większych, bardziej regularnych, jednakże nadal naturalnie prezentujących się ust.

Adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Post Author: