Korekta nosa bez użycia skalpela – modelowanie kwasem hialuronowym

Korekta nosa bez użycia skalpela – modelowanie kwasem hialuronowym

Porządna porcja informacji o korekcie nosa kwasem hialuronowym. Zobacz koniecznie!

Jeszcze nie tak dawno temu nawet drobna modyfikacja profilu nosa kończyła się zabiegiem z udziałem skalpela. Obecnie w szeregu sytuacji nie trzeba poddawać się operacji plastycznej, a to za sprawą wykorzystania nieinwazyjnej procedury – korekty nosa kwasem hialuronowym.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – wynik zabiegu jest dostrzegalny!

Z pomocą kwasu hialuronowego szybko i łatwo można usunąć małe mankamenty, które nie potrzebują ingerencji w tkankę chrzęstną i kostną nosa. Nie oznacza to jednakże, iż efekt takiego modelowania kształtu nosa jest niedostrzegalny! Stosując ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można unieść czubek nosa, poszerzyć nos, wyeliminować niewielki garb lub jego brak symetrii. Takie korekcje, chociaż zdają się nieistotne, wyraźnie oddziałują na globalne postrzeganie wyglądu twarzy. Należy podkreślić fakt, że zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym zależnie od powierzchni ostrzykiwania, trwa przeważnie trzydzieści minut i nie wymaga wykonania wcześniej sporej ilości badań, jak to dzieje się obligatoryjnie przed operacją plastyczną. Zabieg z użyciem preparatu z kwasem hialuronowym przeprowadza się przy znieczuleniu punktowym.

Schorzenia, które są przeciwwskazaniem do modelowania nosa kwasem hialuronowym

Fakt, że zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym nie jest inwazyjny nie oznacza, iż lekarz zakwalifikuje każdego pacjenta do poddania się mu. Przed ustaleniem daty zabiegu trzeba koniecznie umówić się na wizytę ze specjalistą, który wykluczy u pacjenta obecność chorób, stanowiących przeszkodą do wykonania zabiegu. To np.: choroby autoimmunologiczne oraz ogólnoustrojowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, zapalenia tkanki skórnej w okolicy planowanego ostrzykiwania, alergia na substancje zastosowane w wypełniaczu, a u kobiet również ciąża i karmienie piersią.

Należy mieć świadomość, że skutki zabiegu korekty nosa preparatem z kwasem hialuronowym, jak wszystkie zabiegi estetyczne z użyciem tej substancji, nie utrzymują się na stałe. Kwas hialuronowy jest z czasem powoli metabolizowany przez organizm. Zazwyczaj proces ten trwa od 6 do 12 miesięcy po wykonaniu ostrzykiwania.

Adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Post Author: