Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Wycieczka w Alpy - tutaj znajdziesz aktualną ofertę.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już dokładnie każdy szlak w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach czy w Karpatach, koniec końców zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Kilka słów o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoim obszarem kilka krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe szczyty, o zdobyciu których fantazjują alpiniści z całego świata, to na przykład Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. i Nordend – 4609 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzielą się na niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – pamiętne doznanie

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest sporo interesujących ofert adresowanych do miłośników gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz utrzymują dobrą kondycję fizyczną i nabyły już stosowne umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na aspekcie szkoleniowym, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowanym plusem takich wypraw jest to, że organizowane są w niewielkich, zazwyczaj siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę opiekunów.

Z zawodowymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się oszałamiającym przeżyciem, niosącym przyjemność z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: