Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, uzyskasz na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Wiele osób spędza swój wolny czas wędrując po górach. Zazwyczaj rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski rejonach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Obecnie przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale także najwyższe szczyty Meksyku, Afryki czy Azji. Bez wątpienia dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji wiele usprawnia, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść wielogodzinną wędrówkę z naprawdę ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z dobrej jakości sprzętem oraz odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział w wyprawie górskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem oraz poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to wymogi, które trzeba koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest pełne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez prowadzącego grupę.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: