Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Szukasz korzystnej oferty wycieczki w Himalaje? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma wiele czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie napomknąć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Kłopoty sprawia również samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkową zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te góry są poza ich zasięgiem, bowiem częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: