Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Szukasz korzystnej oferty trekkingów górskich? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wycieczki w góry mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turystycznych, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziką naturą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – poziomy trudności

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wyróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla jednostek z doskonałą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania podczas długiej wyprawy.

Trekkingi – Alpy i Himalaje

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W naszym kraju entuzjaści tego typu aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem cieszą się Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, jak również Karpaty Wschodnie. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: