Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Więcej o Dolomity trekking.

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć niemal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce położonych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, iż wywołują one zachwyt, lecz osoby często praktykujące ten typ sportu z czasem pragną przeżyć powtórnie ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeżeli można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – masyw górski, który trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się pokaźną liczbą baszt skalnych, poszarpanych grani i stromych turni, które podczas dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (o ile nie całego świata!), nic zatem dziwnego, że w 2009 r. trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują dość spadziste stoki, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i liczne urwiska, oznaczono w nich także dużo łatwych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu zapewne oczaruje wyprawa przez te góry po via ferratach, a więc po szlakach zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Plan wypraw tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy mieli czas na naukę zasad asekuracji, a także metod poruszania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości osób bardzo trudna, jednak jej uczestnicy na pewno będą oo niej pamiętać przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również ciekawie zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyt Averau i grupy Dolomiti di Sesto.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: