Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Wycieczka Kilimandżaro - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po górskie szczyty to fantazja dużej części podróżników, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów zachęcają w głównej mierze zanikające już lodowce, możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również malownicze widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga odpowiedniego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest także zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady oraz nakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: