mydło antybakteryjne, żel do dezynfekcji rąk

Zawsze czyste dłonie – antybakteryjny żel do rąk

Na każdym centymetrze kwadratowym skóry dłoni może bytować nawet do 5 milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się pasożyty, wirusy oraz bakterie, które powodują bardzo poważne schorzenia. Z tego powodu mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Zwykle to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – przychodniach, gabinetach dentystycznych i szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu dań z mleka, mięsa (głównie z drobiu) oraz jajek, gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Post Author: