Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Jeśli potrzebujesz okiennicy wewnętrznej, koniecznie odwiedź ten adres.

Projektując aranżację pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na okna. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, czyli firanki oraz zasłony, które niekiedy zestawiane są z roletami. Jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice dekoracyjne shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się i można łatwo je ułożyć pod rozmaitymi kątami, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, a także z listw drewnianych. Shuttersy zakłada się najczęściej na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzają się również na drzwiach czy w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale każdy z nas zapewne kojarzy je z telewizji lub kina, gdyż te okiennice są niezmiernie popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich oraz Afryce Południowej.

Dlaczego warto wybrać okiennice dekoracyjne shutters?

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko wspaniale wyglądają, lecz mają też praktyczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: latem powstrzymywać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego utracie. Shuttersy świetnie komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i można zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader elegancki wygląd, przez co wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Wypada też zaznaczyć, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez pomocy żyłek, co posiadacze psotliwych psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które zagmatwać wystające łańcuszki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: