Sztylpy i czapsy – co wybrać do jazdy konnej?

Sztylpy i czapsy – co wybrać do jazdy konnej?

Czapsy kupisz na horse-trade.pl.

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży zwykle spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: