bryczesy, spodnie bryczesy

Strój do jazdy konnej – bryczesy

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, wielu wyrzeczeń i dużych pokładów cierpliwości, ale również odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a zarazem nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych surowców zapewniających dobrą przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący również łydki i uda. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort termiczny podczas jazdy. Znaczenie mają też walory użytkowe – liczne kieszonki czy elastyczne zakończenia nogawek.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: