Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Chcesz kupić lampę solną? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po Polsce, a niekiedy kupujemy impulsywnie, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków to zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne kupisz w kilku barwach

Lampy solne są ładne i łatwo dopasujemy je do wystroju pomieszczenia, gdyż są dostępne w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikalna, gdyż nie ma brył kamiennych o takich samych kształtach ani wzorze krystalizacji. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie obrobioną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się wytwarzaniem tych lamp, nadają im rozmaite formy, przykładowo kuli czy też walca.

Lampa solna a produkcja anionów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania anionów, równoważących te wyzwalane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest subtelne i uspokajające, zatem rekomenduje się stosowanie ich ludziom cierpiącym na brak snu albo stres, gdyż przy nich można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na bibeloty i cudowne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Post Author: