Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Szukasz klasera na banknoty? Skieruj się na tę stronę.

Kolekcjonowanie monet oraz banknotów to nie tylko radość z szukania i kupna kolejnych eksponatów, ale również uczucie spełnienia z ich przeglądania i katalogowania. Kupione numizmaty powinny zatem zostać umieszczone w praktycznych klaserach lub albumach, za sprawą których wygodnie będzie można je podziwiać, a w tym samym czasie uchowa się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Klaser numizmatyczny – zalety wypinania i wpinania pojedynczych kart

Pasjonaci numizmatów mają szeroki wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, jednakże najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? W głównej mierze z tej przyczyny, iż pozwalają na klasyfikację numizmatów danego rodzaju. Warto pamiętać, że część albumów na monety nie zawiera w środku kart i należy kupić je oddzielnie dobierając je do typu gromadzonych monet czy banknotów. Swoboda dopinania oraz odczepiania kart jest znacznym ułatwieniem przy segregowaniu eksponatów zgodnie z własnym uznaniem – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyciągania poszczególnych okazów, co redukuje niebezpieczeństwo zarysowania monet bądź rozerwania banknotów. Oprócz tego, dysponując niewielką kolekcją, w jednym albumie można ulokować monety o różnorodnych średnicach, trzeba tylko zakupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż w wielu przypadkach są stylizowane na wygląd książek lub albumów ze zdjęciami, przez co łatwo skryć je w biblioteczce przez wzrokiem potencjalnego złodzieja.

Czy w albumach na monety można przechowywać dowolny typ numizmatów?

Profesjonaliści zalecają, aby w plastikowych stronach klaserów chować powszechniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie kompletnej osłony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Rzadkie numizmaty w idealnym stanie albo te wybite z ze srebra i złota warto wpierw zabezpieczyć przez umieszczenie w plastikowym kapslu. Kapsel można później przechowywać w klaserze, gdyż wielu producentów posiada w ofercie karty do albumów, w które bez przeszkód można wsunąć monety w kapslach lub w tekturowych holderach.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Post Author: