Kolorowe i bezpieczne pluszaki dla noworodków i niemowląt

Kolorowe i bezpieczne pluszaki dla noworodków i niemowląt

Najmłodszym już od pierwszych godzin życia towarzyszą wszelkiego typu zabawki. Rzecz jasna uwielbiane są głównie te, do których brzdąc może się przytulić i z którymi częstokroć tworzy mocną emocjonalną więź. O tym, jak intensywna może być więź dziecka z zabawką, stanowi to, że wielu z nas pamięta swoją ulubioną lalkę czy misia z okresu dzieciństwa, a może do tej pory je trzyma w ramach sentymentalnej pamiątki.

Czym muszą cechować się maskotki dla noworodków oraz niemowląt?

Noworodki i niemowlęta nie potrafią bawić się zabawkami. Nierzadko podarowane z okazji narodzin dzieci misie oraz lalki przez wiele tygodni stanowią tylko element dekoracji pokoju dziecka. Nie znaczy to jednak, że maluch nie ma codziennie z nimi kontaktu – wszak od razu rozpalają one jego zaciekawienie. Niemowlę sięga po nie w trakcie zabaw z rodzicem i usypia obok nich. Skutkiem tego, zabawki dla noworodków oraz niemowląt powinny cechować się wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Lalki oraz pluszaki dla niemowląt nie mogą posiadać żadnych twardych elementów, nade wszystko tych malutkich (przykładowo guziczków bądź oczek), które bez trudu mogłyby się odkleić i które dziecko mogłoby wsadzić sobie do ust i przełknąć. Z myślą o zdrowiu malucha powinno się nabywać zabawki, które wyprodukowane są z surowców nie powodujących alergii oraz oraz takich, które nie były przetwarzane. Przed zakupem bezwzględnie wypada sprawdzić, czy zabawka spełnia właściwe standardy bezpieczeństwa (symbol CE), a także czy jest dostosowana dla niemowląt i noworodków. Takie akcesoria i pluszaki dla dzieci są oznaczone jako 0+.

Zabawki a rozwój niemowląt

Pierwsze tygodnie życia dziecka są niezmiernie ważne dla jego optymalnego rozwoju. To czas, w którym niemowlę kształtuje swój zmysł słuchu oraz dotyku, poznaje barwy, a także uczy się łapać i puszczać różne przedmioty. Żeby wspomagać rozwój sensoryczny najmłodszych, zabawki dla niemowląt częstokroć cechują się ekspresyjną kolorystyką oraz mają wystające detale, które bez trudu złapią malutkie dłonie dziecka albo które wydają miłe dla ucha dźwięki (np. szelest). Ciekawe są też przytulanki, które kształtują zmysł dotyku malucha – mogą być wykonane z materiałów o rozmaitej teksturze bądź posiadają moduły o przeróżnym stopniu miękkości.

Śpiące niemowlę z króliczkiem Galerii Bukowski
Śpiące niemowlę z króliczkiem Galerii Bukowski

Pluszaki dla najmłodszych w sklepie Galeria Bukowski

Unikatowe zabawki dla noworodków i niemowląt oferuje Galeria Bukowski, producent ręcznie szytych misiów oraz przytulanek dla dzieci w dowolnym wieku. W dziale dla najmłodszych znajduje się kilka odmian indywidualnie opracowanych zabawek, w których na pewno zakocha się każde dziecko. W sklepie można nabyć między innymi wydające nadzwyczaj łagodne odgłosy pluszowe grzechotki, miękkie w dotyku i dostosowane do rączek kilkumiesięcznych dzieci, a także maskotki z kolekcji The Patchwork Family i The Happy Family, które pobudzają ciekawość maluchów swoją niebanalną kolorystyką. Pomocne na co dzień są kocyki przytulanki, na których można położyć noworodka podczas zabawy. Posiadają one sterczące detale budzące zainteresowanie najmłodszych i udekorowane są łebkami różnych zwierzaków, więc mogą także służyć jako przytulanka (to tak nazywany z ang. comfort blanket).

Wyjątkową serią zabawek są pluszaki z kolekcji Ziggy – są to niedźwiadki upodobnione na inne zwierzątka. Za ich sprawą mamy spędzą masę godzin na radosnej zabawie z dzieckiem, przykładowo pokazując mu, jak miś zmienia się w kilku ruchach w kompletnie innego pluszaka. Odrębny dział w sklepie stanowią natomiast misie doskonałe na podarunek z okazji narodzin, chrztu czy świętowania pierwszych urodzin malucha.

Wszelkie pluszaki i zabawki dostępne w sklepie Galeria Bukowski spełniają surowe normy bezpieczeństwa, a ich utrzymanie w czystości jest nader łatwe – wolno prać je w pralce lub ręcznie. przytulanki z haftowanymi oczami są bezpieczne do zabawy już od pierwszych tygodni życia.

Post Author: