Kalosze piankowe, buty z podnoskiem – jak chronić stopy podczas pracy?

Kalosze piankowe, buty z podnoskiem – jak chronić stopy podczas pracy?

Chcesz zamówić buty piankowe? Sprawdź globalhygiene.pl/obuwie-robocze/.

Mogłoby się wydawać, że w czasie wykonywania pracy na budowie, na linii produkcyjnej czy w zakładzie produkującej żywność, kluczowa jest osłona rąk – w końcu to one są w najwyższym stopniu narażone na skaleczenia, gdyż są głównym instrumentem pracy. Lecz równie ochrona stóp, wobec tego w wielu sektorach przemysłu niezbędne jest kupno pracownikom odpowiedniego obuwia ochronnego.

Obuwie ochronne kup po określeniu wszelkich prawdopodobnych groźnych sytuacji

Specyfika różnorodnych profesji powoduje, że osoby, które się się ich podjęły, regularnie wystawione są na poważne skaleczenia stóp oraz nóg. Groźne sytuacje przytrafiają się także w zakładach, w których warunki pełnienia obowiązków są względnie bezpieczne, dlatego nie należy bagatelizować obowiązku odpowiedniego zabezpieczenia pracowników. Zależnie od swoich specyficznych cech buty ochronne mogą osłaniać przed czynnikami biologicznymi, chemicznymi, mechanicznymi, termicznymi lub atmosferycznymi. Na rynku dostępne jest też obuwie ochronne chroniące przed możliwym porażeniem przez prąd, antystatyczne i elektrostatyczne. Tak samo buty ochronne, jak i robocze, żeby otrzymać to określenie, powinny być zgodne z licznymi atestami i normami. Wybierając typ butów ochronnych, które będą potrzebne do bezpiecznego wykonywania obowiązków na konkretnym stanowisku, pracodawca powinien wcześniej oszacować nie tylko te aktualnie występujące, ale i wszystkie możliwe ryzyka z nim związane, a następnie zamówić obuwie, które ograniczy prawdopodobieństwo ciężkiego urazu kończyny dolnej we wszystkich tych przypadkach.

O czym informują litery, które widnieją na różnych typach butów ochronnych?

Rozróżnia się 3 najważniejszy kategorie obuwia ochronnego:
1. obuwie zawodowe (znakowane symbolem “O”, zgodne z normą PN-EN ISO 20347, są to buty bez podnoska chroniące stopę w umiarkowanym stopniu);
2. obuwie ochronne (znakowane symbolem “P”, zgodne z normą PN-EN ISO 20346, czyli buty z podnoskiem chroniące palce w razie uderzenia z siłą do 100 J);
3. obuwie bezpieczne (oznaczone symbolem “S”, norma PN-EN ISO 20345, są to buty z podnoskiem, które dobrze chronią palce kończyny nawet w razie uderzenia z siłą 200 J).

Jakie inne symbole znajdziemy na butach ochronnych i o czym one informują? Na przykład:
– symbol CH – to odporność na chemikalia;
– symbol SRC – oznacza ochronę przed poślizgiem na podłożu ceramicznym i ze stali;
– symbol WR – to osłona przed wilgocią;
– symbol AN – to informacja, iż buty ochraniają też kostkę
a to ledwie parę z nich.

W asortymencie Global Food Hygiene, który jest krajowym wytwórcą butów ochronnych, dostępne jest obuwie bezpieczne oraz zawodowe zarówno chroniące jedynie stopę (np. niskie i wysokie trzewiki w opcji z i bez podnoska kompozytowego albo klapki z pianki, umożliwiające prawidłową cyrkulację powietrza), jak i kalosze gumowe, piankowe oraz z PCV, osłaniające kończynę dolną do wysokości kolana.

Adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Post Author: