drukarki 3D, 3D drukarka

Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

W asortymencie CadXpert znajdują się wyłącznie urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, SLA oraz FDM.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i maszyny. Ocenia się, że stosując drukarki 3D i inne urządzenia Stratasys można praktycznie o 90 procent obniżyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne idee pracy ekspertów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, jak również wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka w branży maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, takie jak SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w nowatorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się nieskomplikowaną obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dzięki temu można uzyskać identyczne makiety, co jest wyjątkowo pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w przeróżnych sektorach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest precyzyjny i trwały, a podczas procesu drukowania nie pojawiają się wypaczenia czy przemieszczenie się warstw.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Post Author: