Jak wybrać urządzenie do oczyszczania powietrza?

Jak wybrać urządzenie do oczyszczania powietrza?

Kwestia kiepskiej jakości powietrza dotyczy nawet mieszkańców niewielkich polskich miasteczek. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej tej części. Ciągnący się przez lata brak wytycznych dotyczących domowych instalacji grzewczych i grzywien za palenie w kominkach szkodliwych materiałów, takich jak produkty z plastiku czy gumy, spowodowały duże zapylenie powietrza. Oddziałuje to negatywnie na samopoczucie wszystkich obywateli. Czy można w związku z tym zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym domu?

Oczyszczanie powietrza – odfiltruj pył PM2.5

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który państwa rozwinięte powinny jak najszybciej rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu ich mieszkańców. Będzie to z całą pewnością długi oraz uciążliwy proces. Jednak zamiast wyczekiwać, aż poprawi się jakość powietrza, można już teraz na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Za pomocą domowych oczyszczaczy powietrza w kilkanaście minut można skutecznie pozbyć się cząsteczek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większości zarazków i grzybów, wywołujących nieraz poważne choroby. Plusy posiadania urządzenia do oczyszczania powietrza dostrzegają w szczególności osoby borykające się z astmą czy uczuleniem, ale i ludzie zdrowi ekspresowo spostrzegą pozytywny wpływ czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na atesty

Osoby zamieszkujące w pobliżu często uczęszczanych dróg oraz rezydenci mocno zindustrializowanych obszarów powinni wybrać oczyszczacze, które efektywnie uporają się z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Chodzi tutaj w głównej mierze o wychwycenie drobinek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również pozbyć się z niego nie tylko zalążków grzybów, drobnoustrojów i wirusów, ale także szkodliwego dla zdrowia formaldehydu, który bywa obecny w naszym otoczeniu w większej lub mniejszej kondensacji. Zamawiając aparat do oczyszczania powietrza, powinno się zwrócić uwagę czy ma ono adekwatne certyfikaty.

Post Author: