Jak dopasować biustonosz do biustu – co jest ważne?

Jak dopasować biustonosz do biustu – co jest ważne?

Biustonosz to podstawowy element bieliźniany w szafie każdej kobiety. Jednak źle dobrany, może generować problemy zdrowotne. Jak odpowiednio dopasować stanik do biustu? Na co w szczególności zwracać uwagę?

Krój biustonosza – czy jego odpowiedni dobór ma znaczenie?

Wiele Pań wciąż nie wie jak dobrać biustonosz. Tymczasem podstawowym zadaniem stanika jest podtrzymanie biustu i odciążenie kręgosłupa. A więc ma on na celu przede wszystkim zapewnienie komfortu.

Dopasuj idealny biustonosz do biustu w 5 krokach

Dobranie stanika nie jest trudne, jednak wymaga zebrania dokładnych wymiarów. Można z łatwością wybrać dobry biustonosz, postępując zgodnie z pięcioma krokami:

  1. Pobranie wymiarów pod biustem. Zmierzenie obwodu jest najważniejsze, gdyż warunkuje wybór odpowiedniego rozmiaru. Centymetr krawiecki należy przyłożyć swobodnie, nie przyciskać go zanadto to ciała. Wymiar należy zaokrąglić zgodnie z obowiązującą zasadą. Przykładowo, 71 cm i 72 cm zaokrąglamy w dół, a więc wymiarem z metki będzie 70 cm. Wymiary 73 cm, 74 cm zaokrągla się w górę, więc idealnym wymiarem będzie 75 cm.
  2. Kolejnym etapem jest zmierzenie obwodu biustu. W tym celu należy delikatnie przyłożyć taśmę w najszerszym miejscu. Nie wolno dociskać, gdyż wtedy pomiar będzie niewiarygodny.
  3. Rozmiar miseczki oblicza się odejmując od obwodu w biuście obwód pod biustem. Różnica ok. 12 cm to miseczka A, 14-15 cm to rozmiar B itd. Wymiar zawsze należy sprawdzić w tabeli producenta.
  4. Po nałożeniu wybranego biustonosza umieść piersi w miseczkach. Upewnij się, że pierś nie wystaje poza jej obręb. Jeśli nieestetyczne odstaje, należy rozważyć dobór innej miseczki.
  5. Kolejnym krokiem powinna być regulacja ramiączek. Muszą delikatnie przylegać do ramion, nie mogą wpijać się w skórę ani odstawać. Co ważne, nie muszą mieć takiej samej długości. W przypadku biustu asymetria jest czymś normalnym, dlatego często zdarza się, że jedno z ramiączek musi być luźniejsze.

Najlepsze biustonosze damskie – czyli jakie?

Najlepsze biustonosze damskie wykonane są z naturalnych tkanin. Wysokiej jakości materiał umożliwia przepływ powietrza, nie uciskając piersi. Dzięki temu noszenie stanika jest komfortowe i nie ogranicza ruchów. Ekskluzywna bielizna damska marki Ewa Bień jest najczęściej wzbogacona o koronkę lub eleganckie tasiemki.
Dobór odpowiedniego biustonosza wpływa na stan zdrowia kobiety. Odpowiednio dobrany stanik zabezpiecza kręgosłup i podtrzymuje piersi. To bardzo ważne szczególnie podczas dobierania codziennych stylizacji.

 

[artykuł partnerski]

Post Author: